Jump to content
WWW.RAGEMP.LV

RAGE-MP

Izklaides portāls, visa vecuma lietotājiem!

Pievienojies

Pievienojies jau tagad, lai nepalaistu garām aizraujošo iespēju, iegrimt virtuālajā pasaulē. Iegūstot sev draugus/ienaidniekus!

Viss ir atkarīgs no tevis un tavas iztēles!

Vajadzīga palīdzība?

Ja ir radusies kāda problēma, vai ir vajadzīga palīdzība. Droši nekautrējies, un pavaicā! Un iespējams spēsi rast atbildi uz saviem jautājumiem!

Sign in to follow this  
Kosmoss

Pamācība iesācējiem

Recommended Posts

Šajā sadaļā Jums būs iespējams atrast un apskatīt Jums nepieciešamo, proti, iegūt lielākas Lomu spēles prasmes, iepazīties ar Lomu spēles terminiem, apskatīt mūsu servera pieejamās sistēmas un vēl daudzas citas lietas.

Lomu spēles termini

Lomu spēles uzsākšans gaitas

Pareiza "/me" un "/do" pielietošana

Serveru sistēmu ieskats un informācija

                                                                                             Lomu spēles termini:

 

 

Roleplay (RP)

 

Roleplay ir reālās dzīves attēlošana iekš spēles. Šis termins atspoguļo visu roleplay darbību. Jums pēc iespējas vairāk ir jācenšas atspoguļot reālās dzīves situācijas un darbības iekš šīs roleplay. Jums ir jācenšas uzvesties kā reālajā dzīvē, Jums ir jāveido emocijas kā reālajā dzīvē- izmantojot nepieciešamās komandas. Šo noteikumu pārkāpt iekš MTA:SA ir visai viegli, jo pati spēle nav pielīdzināta reālās dzīves situācijām - fizisko darbību iespējām.

 

Out of Character (OOC)

 

Out of Character ir viss, kas notiek ārpus Jūsu tēla. Ņemsim par piemār OOC čatu (/b "teksts"). Šajā čatā saruna notiek par to, kas neattiecas uz tavu tēlu, tekstu, kas tiek rakstīts OOC nedrīkst uztver ar tēlu (IC).

 

In Character (IC)

 

In Character ir pilnīgi viss, kas notiek iekš jūsu tēla un apkārt tam. Ir grūti paskaidrot šo terminu, kad tas tiek dzirdēts pirmo reizi, bet nu pamēģiniet iedomāties, ka Jūsu tēls, esat Jūs un pilnīgi viss kas notiek Jūsu dzīvē un ar jums ir IC.

 

Pasīvais roleplay

 

Pasīvais roleplay ir NPC attēlošana iekš spēles. Proti, kad Jūs pats attēlojat kādu no tēliem attiecīgās situācijās (veikala pārdevēju, ofisa sekretāri utml). Pasīvo roleplay parasti attēlo viens cilvēks, parasti tas notiek caur komandu "/do", kur tiek aprakstīts, ko dara mūsu NPC. Pasīvo roleplay nedrīkst izmantot savā labā.

 

Deathmatch (DM)

 

Deathmatch ir cita spēlētāja nogalināšana bez IC iemesla. Proti, ja Jums IC nav nekāda iemesla nogalināt citu spēlētāju, tad Jūs to nedrīkstat darīt, jo tas skaitīsies kā termina pārkāpums. Nogalināšanas iemesls var būt tikai un vienīgi IC, nevar būt OOC iemeslu, piemēram: "Viņš ir mans draugs reālajā dzīvē, tāpēc pakaušos ar viņu prikola pēc, mēģināšu nosist." vai "Viņš forumā vislaik kaitina mani, laiks atriebties spēlē."

 

Powergame (PG)

 

Powergame ir darbību attēlošana, kas nav iespējama reālajā dzīvē, piemēram - nolekšana no četru metru augstuma, pēc kā piecelšanās augšā un turpināša iet tālāk; pacelt 1 tonnas smagu automašīnu un aizmest to prom. Vēlviena lieta, kas piederās pie šī termina pārkāpšanas ir roleplay laikā darbību attēlošana tādā veidā, ka otrs spēlētājs nespēs atbildēt uz jūsu attēlotajām darbībām, piemērs:

 

**Jānis Bērziņš iesit Pēterim pa seju, izslēdzot viņu** - Lūk tāda attēlota darbība jau ir termina pārkāpums, attēlotā darbība otram spēlētājam neļaus atbildēt uz otra cilvēka attēloto darbību.

 

Metagame (MG)

 

Metagame ir OOC sniegtās informācijas izmantošana IC. Proti, iedomāsimies situāciju - Tu esi policists un Tavs draugs pa skype pasaka tev, ka pēc stundas skeitparkā salasīsies cilvēku bariņš, sarunātam masīvam kautiņam un tu to uzzinot caur rāciju pasaki to pārējiem policistiem, pēc kā dodies kopā ar citiem arestēt kaušļus, kas izbojās visu roleplay (ticis pārkāpts noteikums). Viss, kas jums tiek teikts OOC, ko jūs nezināt IC, nav atļauts izmantot IC.

 

Common Sense (CS)

 

Common Sense jeb veselais saprāts ir roleplay attēlošana ar loģiku, proti visam, kas tiek darīts ir jābūt savai loģikai. Jūs nevarat iet pārdot ieročus pie domes, jo tas jau ir CS termina pārkāpums, jo tas ir neloģiski - reālajā dzīvē Jūs momentāli tiktu arestēti, Jūs fiksētu simts un viena kamera.

 

Quick Swapping (QS)

 

Quick Swapping ir ieroču pārslēgšana ar peles "rullīti", kas ir noteikuma pārkāpums. Katru ieroci, kas tiek izņemts ir jāattēlo ar roleplay darbības attēlošanu, parādot, kā un no kurienes tiek izņemts ierocis. (no kabatas, somas, jakas utml.)

 

Revenge Kill (RK)

 

Revenge Kill ir spēlētāja nogalināšana, kurš pavisam nesen ir nogalinājis Jūs pašu. Proti, ja Jūs nogalina, Jūs to cilvēku jau neatceraties, jo pazaudējat atmiņu par noteiktu cilvēku/lietām, kas saistītas ar to cilvēku. Ja loģiski padomā, ja Jūs nogalina, Jūs taču nespēsiet nākt un atriebties cilvēkam, ko vairs nu vispar jau nepazīstat.

 

Player Kill (PK)

 

Player Kill ir kāda konkrēta tēla nogalināšana, pirms tam saskaņojot ar administrāciju un nogalināmo tēlu par PK izpildi. PK - tēls tiek nogalināts un neatceras nekādus notikumus/informāciju, kas saistīta ar personu/-nām, kas viņu nogalināja. Lai izpildītu PK ir jābūt loģiskam un labam iemeslam.

 

Character Kill (CK)

 

Character Kill ir līdzīgs PK, bet spēlētāja tēls atmiņas zaudējuma vietā tiek bloķēts, proti ar viņu spēlēt vairs nevar. Lai veiktu kādam spēlētāja tēlam CK, tam ir jābūt saskaņotam ar administrāciju un jābūt ļoti labam iemeslam, lai veikt spēlētāja tēla nogalināšanu.

 

Mixing

 

Mixing ir OOC un IC jaukšana savā starpā, šī lieta piemīt daudziem cilvēkiem, kas tikko uzsākušas savas gaitas roleplay serveros. Pie mixing arī pieskaitās smaidiņu lietošana IC čatā. Piemēri: "Jānis Bērziņš saka (IC čatā): Ev, kāda bija lekšanas poga?"; "Jānis Bērziņš saka (IC čatā): LOL TU SLIMS ESI  :@ :S"

 

Ninja Jack (NJ)

 

Ninja Jack ir spēlētāja izmešana no automašīnas, izmantojot pogu ENTER/F bez jebkādas roleplay situācijas attēlošanas. Lai pareizi nozagt kādam automašīnu, Jums jāattēlo darbības, kā auto tiek zagts.

 

Chicken Running (CR)

 

Chicken Running ir skriešana zig-zagā, ar šādu skriešanas palīdzību ir lielāka iespēja izvairīties no šāvieniem, kas ir aizliegts.

 

 

 

Lomu spēles uzsākšans gaitas:

 

                                                                                                    Vārda izvēle:

 

Šis ir vairāk domāts iesācējiem, kas nesen sākuši apgūt roleplay. Esmu manījis daudzus spēlētājus, kuriem ir neloģiski vārdi un uzvārdi. Piemēram - Jānis Blake, Dāvis Campbell utml. Vēljovairāk ir dīvaini, kad vārds tiek izvēlēts neloģiski attiecībā pret Jūsu rasi vai nacionalitāti. Piemērs - tu esi melnādains amerikānis un tev ir netipisks vārds šādai rasei/nacionalitātei: Pēteris Bērziņš, Philips Parker.

 

 

 

Ja gribāt, lai viss Jums notiek loģiski un, lai nerastos citiem smiekli par Jūsu vārdu, pastāstīšu īsi un skaidri, kā pareizi izvēlēties vārdu/uzvārdu. Pirmkārt, izvēlieties rasi, kuras pārstavis būsiet un nacionalitātes. Tad vienkārši izdomājiet tai rasei un nacionalitātei PIEMĒROTO vārdu un uzvārdu, ja nezināt vienkārši pameklējat google meklētājā, piemērs - ja Jūs vēlaties atrast sev tīkamu meksikāņa vārda uzvārdu, meklēsiet vārdus/uzvārdus šādi - Mexican names(vārdiem) vai Mexican surnames(uzvārdiem). Viss ir atkarībā no rases un nacionalitātes.

 

Slavenību vārdi iekš lomu spēles ir aizliegti, tāpēc lūdzu nevajag izmantot kādas slavenības vārdu, uzvārdu.

 

 

                                                                               Jūsu tēla izskats un raksturs:

 

Veidojot savu tēlu serverī, Jums vajadzēs ievadīt datus par Jūsu izskatu, vecumu utml. Vēlos pateikt par to, ka muskuļotā vīra tēlošana ir diezgan stūlba. Daudzi tēlo lielas būdas, ar lieliem muskuļiem, labi, jā, tas ir normāli, BET, tikai tad, ja bieži vien tiek attēlots RP ar treniņiem. Piemēram, ikdienīga staigāšana uz trenažieru zāli, hanteļu cilāšana mājas apstākļos utml. Atceramies arī par to, ka ne vienmēr Jūsu muskuļi ļaus Jums uzvarēt roleplay laikā, dažreiz tas var būt arī prāts. Vēl lietas par vecumu... Ja Jūsu tēls ir vecumā no 40-100 vai pat vairāk gadiem, tādā gadījumā arī attēlojat kādas darbības, kas liecinātu, ka Jūsu vecums dara savu - kāda slimība, vecs izskats utml. Bet protams, ne visiem ir kādas problēmas ar kautko, bet tas palielinātu interesti roleplay situācijās. Tas pats attiecas uz spēlētājiem, kuru tēli ir no bērnu vecuma līdz ~18 gadiem, ir jābūt savam knifītim, kas padarīs spēli interesantāku - atceramies, ka līdz ~14 gadiem Jūs nevarat būt pārkačāts ar muskuļiem būda.

 

Un tagad nedaudz padiskutēsim par raksturu, kurš piemīt Jūsu tēlam. Daudzi jauni spēlētāji savu tēlu attēlo kā agresīvu, nedraudzīgu, vienaldzīgu, nekautrīgu - pats izsecināju, ka šāds raksturs parasti ir iesācējiem. Bet, ja tik tiešām vēlies atšķirties, labā ziņā, izdomā savdabīgu raksturu, ne vienmēr visi ir agresīvi, vienaldzīgi pret visu, nekautrīgi. Agresivitāte vienmēr izbojā visu roleplay, bieži vien kāds pienāk pie "agresīvā" tipa, lai vienkārši paterzēt, bet otrs tikai domā, ka tik otru aplaupīt vai izprovocēt uz kautiņu. Savu izskatu varat attēlot, izmantojot "/do teksts". Piemērs - "/do pēc izskata ir ~42 gadus vecs, ģērbies melnā uzvalkā, baltās kurpēs, uzvilktas melnas brilles.

 

                                                                                                       Tikko ienācu - ko darīt?

 

Pirmo reizi ienākot roleplay serveros, spēlētāji nevar atrast sev vietu, bet parasti viņi aizņem savu laiku ar tā saucamo darbu iekš spēles. Bet strādājot, strādājot visulaiku, nebūs tik viegli atrast jaunus tēlus, ar kuriem iepazīties, kompānijas utml. Ir arī daudzi citi veidi peļņai, pelnīt var ne tikai ar ieskriptotajiem darbiem, kuri ir piedāvāti domē. Jūs varat pievienoties kādai no legālajām kompānijām, sākt strādāt, atrast jaunus draugus, gūt panākumus. Un Jums derētu iegaumēt to, ka nevienmēr galvenais roleplay projektos ir nauda, galvenais ir pats roleplay-... Bet nu, labi, varbūt Jums vajag ļoti naudu, tad teikšu tā - ar labi izspēlētu roleplay var dabūt 5 reižu vairāk naudu nekā parastajā darbā, tikai jāpiestrādā pie visa. Ja Jūs serverī esat lai pelnīt naudu, pirkt transportus, biznessus, mājas - jums tas apniks. Kāpēc? Tāpēc, ka visu to iegūstot, Jums viss būs vienkārši tik traki apnicis, ka vairs spēlēt negribēsies. Bet, ja priekšroku dosiet roleplay, tad Jums radīsies interese ar vien lielāka un lielāka, jo katru dienu roleplay ir savādāks un kautkas jauns. Vienkārši, dodies uz klubu/bāru/citu publisku vietu, atrodi sev piemērotus draugus un veido roleplay!

 

 

                                                                           Sastapšanās ar organizācijām un mēģināšana pievienoties tām.

 

 

 

Ir diva tipa organizācijas - legālas un nelegālas. Pie legālajām organizācijām pieskaitās - valdība, policija, mediķi utt. Pie nelegālajām organizācijām pieskaitās mafijas/kriminālie grupējumi/bandas un citas kriminālas organizācijas. Bieži vien, iesācēji vēlēdamies pievienoties kādai organizācijai pienāk un jautā "Var pie jums pievienoties?" vai "Čau, jums nav kāds darbs man?" - šādas izdarības ir pilnīgi aplamas un nereālistiskas.

 

Bandas. Bandas ir vienkāršs draugu loks, kurš pārstāv noteiktu rajonu vai pilsētas daļu, kur tirgo apreibinošas vielas, ieročus, kur parasti uzturās utml. Ja vēlaties pievienoties kādai no bandām, izvēlaties tādas rases un nacionalitātes tēlu, lai tas būtu pieņemams bandā, tas pats ar vecumu. Par vecumu - mūsdienās bandās parasti pievienojas personas vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet protams ir arī cita veida bandas (motociklisti, skinhedi utt.) , kur vecums ir neierobežots. Atrodot vairākus cilvēkus vienā rajonā, nesāc taujāt, vai viņi visi ir bandā un tamlīdzīgi, parasti sevi viņi tā nesauc - viņi ir vienkārši draugi, ar vienādiem uzskatiem uz dzīvi, pārstāv savu rajonu/pilsētas daļu. Izmanto piegājienu tāpat, kā reālajā dzīvē, lai iepazīties ar jauniem cilvēkiem, bet atceries, ka katrā bandā ir savi "knifiņi", kas tev var sagādāt grūtības. Tevi aizdzen prom vai pat sasit? Nekas, nāc atpakaļ un mēģini vēl, galvenais parādīt kreatīvu roleplay!

 

Mafijas/kriminālas organizācijas. Šis jau ir kautkas nopietnāks. Mafijas/kriminālas organizācijas parasti ir cilvēku kompānijas vairākā skaitā, ar vienu mērķi - naudas ieguve. Viņi izvēlās ātrāko veidu naudas iegūšanai - nelegālais veids. Nav noteikta vieta, kur parasti uzturās šo frakciju pārstāvji, tos var sastapt visur. Pievienoties līdzīgai organizācijai nav viegli, bet tas ir iespējams! Ir ļoti daudzi veidi, kā tikt kādā kriminālā organizācijā, šāda tipa organizācijas, sev piemērotus cilvēkus piemeklē ar laiku - vērojot viņu lojalitāti caur legālo darbu/biznessu, draudzības lojalitāte - un tikai tad iespējams radīsies piedāvājums jaunas peļņas veidam. Lai pievienotos tāda tipa organizācijai, viss ko vajag - pacietību.

 

Legālās organizācijas. Pievienoties legālajām organizācijām grūtību nav, vienkārši ir jāparāda sevi no labākās puses, no sākuma iesūtot CV organizācijai. No sākuma visu izsaka Jūsu CV, cik labi tur viss ir aprakstīts un protams Jūsu gramatika, tā arī daudz ko pateiks organizācijas līderim par Jums.

 

 

 

                                                                                     Pilnvērtīgi teikumi, gramatika, laba latviešu valoda.

 

Vēlviena lieta, kas palīdzēs Jums vieglāk iefiltrēties spēlētāju starpā ir Jūsu gramatika. Ja Jums tā gramatika nedaudz pieklibo, nāksies nu pamācīties. Lai viss izskatītos kā pienākas, nepietiks ar īsiem teikumiem darbību (/me darbība) attēlošanu, pastāstīšu Jums, kā kvalitatīvi sastādīt teikumus darbībās.

 

Iztēlojamies, ka mēs esam ļoti bīstamā situācijā, mums uzmācās huligāni, prasot naudu un tamlīdzīgi. Un mūsu mērķis ir pareizi izvilkt ieroci, notēmējot uz huligāniem (šis ir tikai piemērs, ieroča izvilkšana pilnīgi vienmēr, kad jūtaties bīstami nav ieteicams). Tātad, kāda būtu Jūsu "/me" komanda? Manuprāt tā būtu šāda - *Jānis Bērziņš. izvelk ieroci no kabatas un tēmē uz huligāniem* - un tieši šāda "/me" darbība ir nepilnvērtīga. Pilnvērtīga un kvalitatīva "/me" komanda būtu šāda - *Jānis Bērziņš paverot ar kreiso roku vaļā jaku, ieslidina labo roku jakā, saķerot ieroci, izvelk to ārā un veikli notēmē uz huligāniem* - šāda tipa gari tekstiņi uzsākot savas lomu spēles gaitas, kautko tādu uzrakstīt likās nereāls, bet pagāja dažas dienas un viss iegāja. Vienkārši aprakstiet smalki darbību, ko gribat veikt, piemēram, ja gribat pacelt krūzi, aprakstat, kā pieejat pie tās, ka izstiepjat roku pret krūzi un saķerot to plaukstā uzceļat augšā. Šis iesācējiem bieži vien radīja problēmas, bet cenšoties laika gaitā izdosies.

 

                                                                                          Pareiza "/me" un "/do" pielietošana.

 

"/me"

 

Tātad, komanda "/me" ir domāta darbībām, ko attēlo Jūsu tēls. Kāpēc šī komanda ir vajadzīga? Tāpēc, ka spēlē nav pilnīgi visu darbību attēlošana redzamā veidā, kuru Jūs vēlētos attēlot, tāpēc ir izdomāta šāda komanda. Ar šo komandu Jūs varat attēlot jebkuru REDZAMU darbību. Piemēram - cigaretes paciņu izvilkšanu no kabatas un smēķēšanu, trenniņu zālē - hanteļu cilāšanu vai sišanu pa boksa maisu, rokas paspiediens - pirmajās tikšanās. Vēl viena lietas, kas ir svarīga - detalizēti aprakstītas darbības. Proti, Jums ir jāapraksta detalizēti Jūsu darbība ko darīsiet. Ņemsim par piemēru - ieroča izvilkšana un notēmēšana uz upuri. Visdrīzāk, ka Jūs to aprakstītu šādi, ja esat jauniņais lomu spēlē - *Jānis Bērziņš izvelk ieroci un notēmē uz upuri.*. Šāda "/me" komandas darbība ir pilnīgi aplama, nedetalizēta un savā veidā nepieņemama. Lai citiem spēlētājiem nebūtu pārpratumi, Jums būtu jāapraksta kā, cik ātri un kādas emocijas ir tanī brīdī, kad dara noteiktu darbību Jūsu tēls. Pareiza un detalizēta "/me" aprakstīta darbība būtu šāda - *Jānis Bērziņš izveidojot dusmīgu sejas izteiksmi, ieslidina labo roku aiz jakas, pēc kā saķerot ar labo roku ieroci, izvelk to ārā no jakas un paliekot kreiso roku zem ieroča, notēmē uz upuri ar to*. Un tagad Jūs domāsiet - bet šis viss neielien visa čata iespējamā apjomā. Ir risinājums! Ja Jums nepietiek vietas, pie "/me" darbības, pašā teikuma beigās ielieciet trīspunkti (...) un uzspiežat ENTER(beidzot savu "/me" darbību) un tālāk uzrakstot "/do", izlaižat atstarpi un atkārtoti uzrakstot trīspunkti (...) TURPINAT rakstīt turpinājumu savam "/me", kuru vēlējāties uzrakstīt. Šāds ir risinājums, ja nav vietas Jūsu iztēlei "/me" čata atļaujamā apjomā.

 

 

 

"/do"

 

 

Ar komandu "/do" tiek attēlots pilnīgi viss kas ir redzams, saožams, sajūtam vai kādā citā veidā apzināms. Ar "/do" Jūs varat aprakstīt savu izskatu, smaku, kādas šobrīd ir Jūsu emocijas utt. Un vēlviena lieta, kad "/do" tiek pielietots ir jautāšana par redzamo vai citā veidā apzināmo citam spēlētājam. Piemēram, jautāšana - cik vecs pēc izskata ir kāds spēlētājs, kāds ir viņa izskats, kādas ir traumas (ja ir ticis avārijā, vai kādā veidā guvis traumas), vai ir jūtams pulss (ja piemēram tas tiek pārbaudīts) utt.

 

 

 

 

/do Izdodas/Neizdodas pielietojums nav labs piemērs kvalitatīvam RolePlay

 

Šis ir vienkārši un saprotami. Ja tu vēlies pagrūst kādu, pagrūd. Vēlies kādam iesist, tad sit. Vēlies kādu apgāzt, tad arī gāz. Ja tu esi tā persona, kura saņem šādu RP, tad arī pretojies caur /me, vai arī atbildi caur /do, kādas sekas notiek.Tajā pašā brīdi vajag atcerēties to, ka šis ir RolePlay serveris un PowerGame nevar tikt pieļauts šajās situācijas. Visa šī /me cenšas apgāzt Jāni gar zemi, /do Izdodas/neizdodas pašsaprotami padara visu RP garlaicīgu. Neizmantojiet /do komandu kā jautājumu ģenerātoru ! Izmantojiet /do priekš situācijas aprakstīšanas. Visu pēc iespējas vairāk centieties noformēt caur /me komandu. Tas ļoti labi palīdz uzlabot savas RolePlay prasmes un radīt labāku priekšstatu par pašu spēlētāja RolePlay prasmēm !

 

 

 

Piemērs:

 

/me atvēzē savu roku pret Parkera seju, raidot to tieši sejas izteiksmes zonā. Šajā gadījuma, otra persona var pietupties vai kaut kādā citā veida to nobloķēt, tādējādi nepieļaujot otrai personai viņu ievainot. /me saņem sitienu savā sejā, veicot dažus soļus uz aizmuguri un saķer savu seju no sāpēm, ieliecot savu vēderu 45 grādu leņķī. Atcerieties, ja jūs esat šī otrā persona, kura saņem šo sitienu, vienmēr RP'ojat šo situāciju atpakaļ.

 

Arī atceraties, RP pielietojums kā /me salauž Parkera roku un nogrūž viņu uz zemes.. ir tīrs PG.

 

/do Izdodas/Neizdodas ir viens liels veids, kā veikt milzīgu PG. /me cenšas Rihardu ievilkt autobusā.

 

/do Izdodas/Neizdodas?

 

/do Neizdodas, tu esi pārāk vārgs.

 

                                                                                    Serveru sistēmu ieskats un informācija:

 

Turpmākajā teksta daļā Jums būs iespējams apskatīt dažas no šī servera esošajām sistēmām, kā, piemēram, kursora sistēma, ''Inventory'' sistēma un citas sistēmas. Šī daļa tika veidot tādēļ, lai Jūs spētu apskatīt mūsu serveri no citu skatu punktu.

 

Kursoru aktivizācija: Iekš mūsu servera daudzas lietas ir aktivizējamas ar kursora palīdzību, kā, piemēram, NPC aktivzāciju, objektu pacelšana no to esošās vietas, pārbīdīšana un daudzas citas lietas. Patiesībā, tas ir visai interesanti. Šis kursors daudzas lietas aizstāj ar komandu pielietošanu, piemēram, degvielas uzpildīšana. Jums nav jāraksta komanda, lai uzpildītu degvielu savam transportlīdzeklim, to visu Jūs varat izdarīt ar kursora palīdzību. Aktivizēt kursoru Jūs varat ar taustiņa ''M'' palīdzību. Vienkārši nospiediet taustiņu ''M'' un Jūsu kursors ir aktivizējies.

 

 

 

 

''Inventory'' sistēma: Pārsvarā iekš vairums serveriem ir bijusi tāda komanda kā ''/pocket'' vai ''/inventory'' , taču iekš šī servera ir pavisam savādāk. Piespiežot taustiņu ''I'' Jums labajā sānā aktivizēsies logs, kurš ir iedalīts trīs daļās:

 

Mugursoma

 

Atslēgas

 

Ieroči

 

 

 

Mugursoma: Iekš mugursomas Jums būs iespējams ievietot materiālus, kuri neattiecas uz ieročiem vai atslēgām, tie varētu būt dažāda veida žurnāli, plaukstdators, pierakstu klades, telefons un daudzas citas lietas. Protams, tas, ka šīs lietas ir norādītas iekš mugursomas, nenozīmē, ka Jūs nespējat veidot Lomu spēli, ka šīs lietas ir ievietotas iekš Jūsu bikšu vai jakas kabatām. Tas, kur Jūsu lietas atrodas, tā ir Jūsu brīva izvēle.

 

Atslēgas: Iegādājoties jebkuru īpašumu, biznesu vai transportlīdzekli, tad Jūsu atslēgas nonāks iekš šīs attiecīgās sadaļas. Katra veida atslēga izskatās savādāka, lai to varētu atšķirt, piemēram, biznesu atslēgām ir saraknīga krāsa, transportlīdzekļu atslēgas ir melnā krāsā, taču dzīvokļu vai māju atslēgas ir pelēkā krāsā. Katram spēlētājam ir iespēja duplicēt jebkura veida atslēgu un ar to dalīties, protams, iekš dalīšanas iekļaujot Lomu spēles situāciju.

 

Ieroči: Ja jums uz rokas, proti, līdzās ir ierocis, tad tas automātiski nonāks iekš šīs ieroču sadaļas, ierocis var būt šaujamierocis, nazis, nūja vai vienkāršs spieķītis. Kā arī, iekš šīs sadaļas nonāk ieroču patronas, ja patronas ir beigušās, tad ieroču magazīns nekur nepazudīs, taču, ja vēlēsities vēl to pielietot, tad Jums būs nepieciešamas iekš tā ievietot patronas, tās iegādājoties.

 

 

 

Ziņojumu sistēma: Arī šīs sistēmas pielietošana priekš spēlētājiem ir atvieglota, jo nav jāraksta liekas komanas, jāskatās spēlētāju ID vai pat to Vārdi. Iesūtīt ziņojumu administrācijai varat caur taustiņu ''F2''. Piespiežot šo taustiņu aktivizējas logs, kurā ir sniegtas divas izvēlnes:

 

Vēlos pieprasīt administratora palīdzību

 

Vēlos pieprasīt Game Master palīdzību

 

Kad esat izvēlējies kādu palīdzību Jūs vēlaties pieprasīt, vienkārši nospiediet uz izvēlēto iespēju. Tad Jums atveras logs, kurā Jums ir jāievada savs spēles Vārds un Uzvārds, taču, bieži vien, pietiek tikai ar sava vārda pirmajiem burtiem. Savu vārdu nepieciešams ievadīt tādēļ, lai administratori redzētu kas šo palīdzību pieprasa. Kad esat aprakstījis sev nepieciešamo, tad vienkārši nospiediet: ''Nosūtīt ziņojumu''

 

________________________________________________

 

Valodu sistēma: Šī sistēma ir palīdzējusi daudziem spēlētājiem savu Lomu spēli attīstīt vēl augstākā līmenī, jo katrs jau vēlas veidot Lomu spēli savā izvēlētajā tautībā, kā, piemēra, japāni, krievu, kubieti un daudzas citas tautības. Proti, ja reģistrācijas laikā esat izvēlējies citu valodu, tad arī tajā runāsiet un nevienu citu valodu nesapratīsiet, proti, citu valodu vietā Jums rādīsies ''ķeburi'' . Tas pats būs arī citiem spēlētājiem, ja viņi nebūs iemācījušies Jūsu valodu.

 

 

 

Iekš servera oriģinālā valoda ir latviešu. Ja vēlēsities apgūt citas valodas, Jums būs jādodas uz bibliotēku, kurā varēsit iekādāties attiecīgo valodu vārdnīcu, un laikam ejot, Jūs šo valodu apgūsiet. Savas apgūtās valodas Jūs spējat apskatīt nospiežot taustiņu ''F6'' .

 

________________________________________________

 

Tālruņu sistēma: Katrs spēlētājs iekš elektronikas veikala spēj iegādāties mobilo tālruni, caur kuru katra persona spēj sazināties gan runājot caur to, gan nosūtot dažāda veida īzziņas. Iekš mobilā tālruņa jebkurš var pievienot kontaktpersonas, dodot katram tālruņa numuram savu vārdu, jeb kā vien vēlaties. Iekš tālruņa ir iestatījumu iespēja, iekš kuras katrs spēlētājs var izvēlēties mobilā tālruņa zvana signālu. Kad personas mobilais tālrunis zvanīs, tad visi, kuri atrodas tuvumā personai, dzirdēs persnas iestatīto zvanu signālu. Kad persona tālruni ir iegādājusies, persona to spēj atrast iekš taustiņa ''I'' un meklējot pēc mobilā tālruņa ikonas.

 

 

 

 

Darbu vietas: Protams, katrs no Jums vēlas iegut lielāku peļņu, iegādāties stilīgāku transportlīdzekli, māju un izcelties ar biznesu, bet tam visam ir nepieciešamas finanses. Lai iegūtu finanses ir jāsāk no mazuma, piemēram, brīvi pieejamās darba vietas. Serveris piedāvā 4 darba vietas, kurās Jūs varat nopelnīt sev naudu un uzsākt veidot savu organizāciju.

 

Preču piegādātājs

 

Taksometru vadītājs

 

Autobusu vadītājs

 

Pilsētas tīrītājs

 

 

 

 

 

Preču piegādātājs: Iekš šī darba Jums ir jāpiegādā preces. Taču lai to sāktu darīt, Jums ir nepieciešamas autovadītāju apliecības. Ja Jums nav nokārtotas autovadītāju apliecības, Jūs nespējat pieteikties darbā, kurš ir saistīts ar transportlīdzekļiem, to vadīšanu. Piegādājot pēc iespējas vairāk preces, jūs saņemsiet attiecīgu naudas summu, kura pieskaitīsies klāt Jūsu algas čekam. Ja Jums ir nepieciešama jebkāda palīdzība saistībā ar attiecīgo amatu, ievadiet komandu: ''/helpcmds'' pēc kā nospiediet uz ''Darbs''.

 

Taksometru vadītājs: Taksometra vadītājam arī, lai uzsāktu savu darbu, ir nepieciešamas autovadītāju apliecības. Taksometru vadītājam ir jāatbild uz iedzīvotāju izsaukumiem un tie jānogādā viņu nepieciešamajās vietās. Nonākot galamērķī, taksometra vadītājam personai ir jālūdz pēc attiecīgas samaksas par nobraukto ceļa gabalu.

 

Autobusu vadītājs: Autobusu vadītājam arī, lai uzsāktu savu darbu, ir nepieciešamas autovadītāju apliecības. Autobusu vadītājam ir jābraukā pa norādītajām pieturu vietām un jānogādā personas līdz personu nepieciešamajai pieturai.

 

 

 

Automašīnu sistēma:

 

Pamatinformācija. Pateicoties automašīnu sistēmai, mums ir iespēja - ievietot priekšmetus automašīnā, atvērt jebkuras durvis - sēžot mašīnā, atslēgt/aizslēgt automašīnu, izslēgt/ieslēgt lukturus, izslēgt/ieslēgt dzinēju, uzlikt/noņemt rokasbremzi un piesprādzēties. Lai iedarbinātu vai lai izslēgtu dzinēju, jāizmanto poga "J", savukārt, ja Jūs vēlaties atslēgt/aizslēgt automašīnu, izmantojat pogu "K", esot automašīnā vai blakus tai, poga "L" lukturu ieslēgšanai/izslēgšanai. Ja vēlaties transportlīdzeklim uzstādīt rokasbremzi, uzrakstat čatā komandu "/handbrake" bez pēdiņām un ja vēlaties piesprādzēties, uzrakstiet čatā "/seatbelt", bez pēdiņām. Drošības josta Jums palīdzēs izbēgt no lielām traumām, avārijas gadijumā.

 

 

 

Automašīnas inventārs: Automašīnas inventārs ir izveidots, lai Jūs varētu noglabāt Jums nepieciešamās mantas Jūsu paša transportlīdzeklī. Lai atvērt automašīnas inventāru, uzspiediet pogu "M", uzvediet ar kursoru uz automašīnu un uzspiediet ar labo peles klikšķi uz automašīnu. Izdarot to, Jums uz ekrāna parādīsies logs, kurā būs izvēlne, tā kā mums ir nepieciešams automašīnas inventārs, spiežām ar kreisās peles klikšķi uz "Inventārs". Uzreiz pēc uzspiešanas Jūsu priekšā parādīsies jauns logs ar diviem maziem lodziņiem labajā un kreisajā pusē.

 

 

 

Kreisajā pusē ir redzami priekšmeti, kuri šobrīd atrodas pie Jums, bet labajā pusē atrodas priekšmeti, kas ir automašīnā, ja vispār ir. Lai pārvietotu priekšmetus no automašīnas uz sevīm vai no sevis uz automašīnu, uzspiediet ar kreisās peles klikšķi uz priekšmetu un pēcāk uz "Pārvietot", atkarībā uz kuru pusi Jums vajag. Atceraties, ja Jūsu mašīna nav aizslēgta, citiem ir pieeja Jūsu automašīnas inventāram un tiem ir iespēja apzagt Jūsu automašīnas inventāru.

 

Durvju kontrole: Ar durvju kontroles palīdzību Jūs vieglā veidā varat atvērt bagāžnieku/pārsegu vai jebkuras durvis, kuras ir Jūsu automašīnai. Lai atvērt durvju kontroles logu, uzspiediet "M" pogu, uzvediet ar kursoru uz automašīnu, pēc kā uzspiediet ar labās peles klikšķi uz automašīnu. Jūsu priekšā parādīsies izvēlne, uzspiediet ar kreisās peles klikšķi uz "Durvju kontrole". Un nu lūk ir durvju kontroles logs, lai atvērtu kādu no durvīm/bagāžnieku/pārsegu, vienkārši pārbīdat no kreisās puses "kubiciņu uz labo pusi.

 

 

 

 

Bankas sistēma:

 

Mūsu serverī ir arī pieejama bankas sistēma, ar kuras palīdzību Jūs varat ieguldīt naudu Jūsu kontā, nebaidoties par to, ka viņa var kautkur pazust. Jo vairāk naudas ir ieguldīts bankā, jo lielāks naudas procentu guvums būs katrā Jūsu algā. Izmantojot bankas sistēmu Jūs varat pārvaldīt arī biznesa kontu, noguldīt, izņemt naudu un sekot informācijai par izņemto/ieguldīto naudu.

 

 

 

Ir divi veidi, kā piekļūt bankas sistēmai - caur ATM(bankomātu), kas ir pieejams gandrīz visos pilsētas nostūros vai arī caur pašu banku. Caur banku Jums ir iespēja izņemt jebkāda lieluma naudas summu, savukārt ar ATM Jums ir iespēja izņemt ierobežotu daudzumu.
 
 
                                                                                         Ceru ka jums palīdzēs!!!
Ar cieņu: James Jackson

 

 

 

 

  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×